POLIN News

Tylko prawda Cię wyzwoli!

Gigantyczna dotacja od Pinokia Morawieckiego dla JP Morgan na rozruch w Polsce

Mateusz „Pinokio” Morawiecki, niemalże natychmiast po tym, gdy w dn. 11 grudnia 2017 roku został premierem Polski, przyznał swoim właścicielom – banksterom z JP Morgan ogromne dofinansowanie w wysokości ponad 20 milionów złotych na rozpoczęcie działalności w Polsce.

Wstęp

          Wszyscy pamiętamy, że Mateusz „Pinokio” Morawiecki swoją karierę w bankowości zaczął od wejścia do zarządu banku BZ WBK, gdzie został wprowadzony przez Ryszarda Czarneckiego o czym pisałem w tym artykule. W 2015 roku zrezygnował z funkcji prezesa banku Santander, zachowując swoje udziały (ok. 13,7 tys. akcji), które sprzedał dopiero przed objęciem funkcji Premiera w grudniu 2017 roku. Wcześniej jednak był tzw. „super ministrem” rządu, gdzie między innymi pełnił funkcję Ministra rozwoju i finansów w okresie od 28 września 2016 r. do 9 stycznia 2018 roku. Jeszcze wcześniej natomiast, w okresie pomiędzy 16 listopada 2015 a 28 września 2016 r. „nasz” „geniusz ekonomii” stał na czele Ministerstwa Rozwoju.

Dotacja

          Z artykułu pt. „Rekordowa dotacja od rządu. Dostanie ją największy bank inwestycyjny na świecie” zamieszczonego w dniu 6 marca 2018 roku na portalu Money.pl dowiadujemy się, iż:

We wrześniu zeszłego roku gruchnęła informacja, że JP Morgan otworzy swoją siedzibę w Polsce. Poinformował o tym premier Mateusz Morawiecki. W lutym w prasie ukazały się ogłoszenia rekrutujące pierwszych nowych pracowników. W sumie bank chce u nas zatrudnić 3 tys. osób.

Jak podaje “Puls Biznesu”, Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii podpisało z JP Morgan umowę na rządowy grant w wysokości 20,2 mln zł. W zamian za pieniądze firma zobowiązuje się do zatrudnienia około 3 tys. osób i uruchomienia placówki w połowie 2018 r.”

          Dalej czytamy:

„To najwyższa rządowa dotacja w historii dla firmy z sektora usług finansowych. W całym sektorze usług biznesowych wyższą – 31,5 mln zł – dostał tylko IBM, gdy w 2010 r. otworzył we Wrocławiu centrum BPO i zadeklarował, że zatrudni 3 tys. osób (obecnie zatrudnia ponad 4 tys.)”.

… we Wrocławiu (niemieckie Breslau), czyli w miejscu gdzie narodził się „Pinokio”.

We wrześniu zeszłego roku”, czyli we wrześniu 2017 roku, zatem w okresie gdy zdrajca Mateusz „Pinokio” Morawiecki stał na czele Ministerstwa Rozwoju tudzież Ministerstwa Rozwoju i Finansów. Negocjacje zaczął będąc jeszcze ministrem, a gdy został premierem dokończył.

„Taśmy Morawieckiego" i stanowisko Ministra Skarbu w rządzie PO

       Z kolei z tzw. „Taśm Morawieckiego”, zarejestrowanych wiosną 2013 r., z dialogu pomiędzy Mateuszem Morawieckim a Zbigniewem Jagiełło, ówczesnym prezesem banku PKO BP i wieloletnim przyjacielem Mateusza Morawieckiego dowiadujemy się, że Lejb Fogelman kontaktował się z oboma panami w sprawie planowanego objęcia stanowiska Ministra Skarbu przez Mateusza Morawieckiego.

Zbigniew Jagiełło: „Wczoraj dzwonił do mnie, jak byłem w (…) na spotkaniu. No i dzwoni gdzieś w połowie… gdzieś o czternastej, piętnastej Fogelman …”
Mateusz Morawiecki: „tak, do mnie też”
Zbigniew Jagiełło: „i oddzwoniłem do ciebie, bo on mówi mi: Słuchaj, ten twój przyjaciel z Walczącej (chodzi o „Solidarność Walczącą, w której obaj rozmówcy działali w przeszłości – przypis autora) ma zostać właśnie ministrem skarbu”.

          Lejb Fogelman (poch. żydowsko-chazarskie) to temat na osobne artykuły. Na potrzeby tego wpisu wspomnę jedynie, że jest on znany ze swoich szerokich kontaktów na świecie. Oprócz Polski, należało by tu wymienić USA, do którego emigrował w 1968 r., Rosję oraz Izrael. Tajemnicą poliszynela jest informacja, że Lejb Fogelman jest jednym z głównych rozdających karty w Polsce. W mojej ocenie w Polsce jest on „szarą eminencją”, a szerzej, na świecie, jest „łącznikiem” pomiędzy wymienionymi grupami. Już wtedy „nasz bohater” był szykowany do rozdania majątku państwowego.

Lejb Fogelman: Izraelski rząd ma prawo po swojej stronie (Rp.pl) 2023-03-29

JP Morgan

          W ostatnim akapicie przytoczonego artykułu czytamy:

JP Morgan to międzynarodowa firma specjalizująca się w bankowości i usługach finansowych. To również największy bank w USA i trzeci bank na świecie pod względem wartości aktywów. Specjalizuje się w bankowości inwestycyjnej, komercyjnej i prywatnej, zarządzaniem aktywami oraz papierami dłużnymi.

            Wartym zauważenia jest fakt, że w czerwcu 2019 roku, statek „MSC Gayane” należący do JP Morgan został zatrzymany w porcie w Filadelfii z 17 tonami kokainy na pokładzie, o czym możecie Państwo przeczytać w tym artykule.

          Czy można powiedzieć, że „Pinokio” wyłożył z naszych pieniędzy środki na kokainę?! A może „Pinokio” dołożył się do nowej, imponującej siedziby grupy JP Morgan Chase, która została otwarta w 2022 roku w Nowym Jorku przy 270 Park Avenue. W każdym bądź razie, na biednego nie trafiło, gdyż grupa JP Morgan dysponuje gigantycznym kapitałem.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Najnowsze wpisy