POLIN News

Tylko prawda Cię wyzwoli!

17 ton kokainy znalezione na statku towarowym należącym do JP Morgan

W dniu 4 lipca 2019 amerykańscy celnicy z Urzędu Celnego i Ochrony Granic (CBP) zatrzymali kontenerowiec "MSC Gayane" w Porcie w Filadelfii, po tym, jak znaleziono na nim ogromne ilości kokainy o rynkowej wartości ponad 1,3 miliarda dolarów!

Wstęp

          Akcja ta była największą i najbardziej spektakularną akcją amerykańskich służb celnych w ich ponad 230-letniej historii. W 2019 r. funkcjonariusze z USA na pokładzie statku “MSC Gayane” znaleźli ponad 20 ton kokainy.

źródło: 20 ton kokainy na statku JP Morgana Rp.pl 2019-07-11

Opis wydarzeń

          Narkotyki zostały znalezione we wtorek rano, kiedy federalni funkcjonariusze sprawdzili kontenery na statku towarowym “MSC Gayane“, pływającym pod banderą Liberii. Jednostka zacumowała w terminalu portu w Filadelfii. Kontrabandę ukryto w siedmiu kontenerach.

Członkowie załogi statku zostali aresztowani i oskarżeni przez władze federalne. Trwa dochodzenie w sprawie – powiedział rzecznik Biura Prokuratora Generalnego USA dla Wschodniego Okręgu Pensylwanii. Szacuje się, że narkotyki mają czarnorynkową wartość ponad 1 mld dolarów.

źródło: Rekordowy przemyt kokainy w USA. 16 ton na statku w Filadelfii Rp.pl 2019-06-18

          Biuro oficjalnie podało, że jest to największa konfiskata narkotyków w historii Wschodniego Okręgu Pensylwanii. Uważa się również, że jest to jedna z największych konfiskat kokainy na świecie.

Nie wiadomo na razie, skąd pochodzą narkotyki i gdzie konkretnie miały trafić. Dane z internetowego systemu śledzenia statków wskazują, że przed Filadelfią “MSC Gayane” (zwodowany zaledwie rok temu) cumował w maju w Kolumbii i Chile, a w czerwcu w Panamie i na Bahamach.

żródło: MSC Gayane in Philiadelfia 6abc.com 2020-06-16

          Amerykańskie media oceniają, że renesans zainteresowania kokainą jest związany z nadmiarem jej podaży w Kolumbii, po tym jak kraj ten przestał zwalczać uprawę koki.

JP Morgan

          Statek towarowy “MSC Gayane” należy do banku JP Morgan … I chociaż sytuacja ta odbija się szerokim echem na całym świecie, to bank chwilowo nie komentuje sytuacji i wydaje się – jak wyjaśnia jeden z publicystów Bloomberga – że JPM nie musi przejmować obecnością kokainy na statku.

          Warto pamiętać, że bank JP Morgan jest jednym z największym banków w ogóle, będąc największym bankiem inwestycyjnym – co przekładając na prostszy język, jest największym bankiem spekulacyjnym.

          Bank ten na początku 2018 roku został sprowadzony do Polski przez zdrajcę, Mateusza “Pinokia” Morawieckiego; bankstera wychodowanego przez swoich syjonistycznych właścicieli do pełnienia funkcji rządowych. “Nasz” “(e)geniusz” ekonomii dofinansował JP morgan kwotą ponad 20 milionów złotych – z naszych podatków. Dodam, że w mojej ocenie, sprowadzenie tego bank przez zdrajcę Morawieckiego ma związek z “żydowskimi” roszczeniami wobec naszego kraju. Amerykańskie organizacje żydowskie domagają się od Polski zwrotu mienia bez spadkowego – na podstawie jakiegoś plemiennego prawa a nie prawa z państw demokratycznych.

Więcej o dotacji dla JP Morgan ze strony Morawieckiego pisałem w tym artykule.

żródło: JP Morgan Chase & Co. Headquater in NYC Archdaily.com 2023-12-05
żródło: JP Morgan Chase’s new headquarters at 270 Park Avenue NY Post 2022-04-14
żródło: JP Morgan Chase’s new headquarters at 270 Park Avenue NY Post 2022-04-14
żródło: JP Morgan Chase’s new headquarters at 270 Park Avenue NY Post 2022-04-14
żródło: JP Morgan Chase’s new headquarters at 270 Park Avenue NY Post 2022-04-14

Źródła:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Najnowsze wpisy